БЕРЕЗІВКА

Березівка - село, розташоване за 2,6 км від центру сільської ради с. Колонщина.

Площа населеного пункту - 622,22 га, кількість дворів - 377.

Кількість населення - 403 осіб.

Легенда свідчить, що свою назву село отримало від того, що знаходилося в оточенні березових лісів.

Згідно з архівними документами, хутір Березівка заснований у 1815 р. Його заселили винятково шляхтою. 310 десятин землі навколо хутора поросли молодим березовим лісом. У XIX ст. Березівка належала до приходу Преображенської церкви села Бузова й рахувалася при Вузівському помісті. Лаврентій Похилевич зазначає, що за іншими документами вона називалася Северинівкою і раніше належала до ясногородської маєтності князів Шуйських. Підтвердження цього знаходимо на мапах XIX ст., де населений пункт зветься "Березівка-Северинівка".

8 листопада 1922 р. створили Березівську трудову хліборобську артіль, розпочалося будівництво березівських ферм. У 1927 р. в Березівці утворилася спілка обробітку землі (СОЗ), першим керівником якої був Іван Васильчук. На базі СОЗ у 1929 р. організовано комуну. 16 мешканців полягло на фронтах Великої Вітчизняної війни. 9 травня 1965 р. відкрито пам'ятник героям війни.
У 1995 р. ПП "Грінком" збудувало для переселенців із зони ЧАЕС (смт Поліського) 15 будинків. У селі діє АЗС.