МИКОЛАЇВКА

Миколаївка - село, розташоване за 3 км від центру сільської ради с. Колонщина.

Площа населеного пункту - 22,3 га, кількість дворів - 43.

Кількість населення - 27 осіб.

Хутір було засновано наприкінці XIX ст. Уперше він позначений на російській військовій карті 1910 р. Миколаївкою його названо на честь Миколи Рожнятовського - його першого жителя.

У 1922 р. на хуторі встановили радянську владу. У "Списку поселень Київщини" 1924 р. на хуторі Миколаївка, що належав Хмільнянській сільській раді Гостомельського району, було 70 будинків, мешкало 303 особи. У 1932-1934 рр. тут діяла колгоспна торфорозробка, яка рятувала людей від голоду. Шестеро мешканців стали жертвами репресій 30-х років. Під час окупації в селі діяла підпільна група на чолі з місцевим вчителем М.Г. Довгардом, що мала зв'язок із Макарівським підпіллям, керованим Володимиром Єлісєєвим.

9 травня 1961 р. у Миколаївці було відкрито пам'ятник на честь загиблих односельців і 11-ти воїнів радянської армії, які полягли при визволенні села в 1943 р. Скульптуру "А мати жде..." за мотивами пісні "Степом, степом" (слова М. Негоди, музика А. Пашкевича) в середині 70-х років XX ст. створив скульптор Василь Бородай (автор монументу засновникам Києва - Кию, його братам Щекові, Хориву та сестрі Либеді - на правому березі Дніпра в Києві), який мав літню майстерню в Миколаївці.

За межами населеного пункту знаходяться 52 садові товариства, об'єднані в Миколаївську громаду, які розбудували протягом останнього десятиліття.

Колонщинська сільська рада, що на Київщині – це чотири села (Миколаївка, Мар»янівка, Березівка та Колонщина) з надзвичайно багатою та цікавою  історією, яка сягає своїм корінням у Х-ХІІ століття.