МАР'ЯНІВКА

Мар'янівка - село, розташоване за 3 км від центру сільської ради с. Колонщина.

Площа населеного пункту - 487,60 га, кількість дворів - 77.

Кількість населення. - 28 осіб.

Хутір Раковин (Раковка, Раковина, Рак) на невеликій річці Ракинь уперше позначений на карті Шуберта 1860 р. У середині XIX ст. він належав до Гавронського помістя графів Трубецьких.

У 1900 р. Раковин вже називався Мар'янівкою. В ньому 27 дворів, 315 мешканців. На хуторі 300 десятин землі, яка належить селянам.

У 1918 р. було створено Мар'янівську сільську раду, до якої належали колонія Мар'янівка і хутір Мишкова Руда. До 1922 р. на Мишковій Руді розміщувалася головна база українських повстанців під проводом Мироненка Гавронського (Яблочка).

Під час колективізації створено колгосп "Радянська нива" (центр - Мишкова Руда), у 1934 р. від нього від'єдналася частина господарств Мар'янівки й Олексіївки, утворивши колгосп "Друга П'ятирічка", який досяг значних успіхів у господарюванні. Колгоспи після війни були об'єднані.

У колгоспі під час Голодомору 1932-33 рр. було організовано "громадське харчування" - різали й варили в котлах коней, худобу і годували всіх, хто звертався, в першу чергу дітей. За спогадами старожилів, у Мар'янівці тоді було багато опухлих людей, весною доводилося їсти й гнилу картоплю; померло десять місцевих жителів.

Кілька десятків мешканців села стали жертвами Сталінських репресій.

На фронтах Великої Вітчизняної війни загинуло 26 мешканців села. 9 травня 1966 р. в Мар'янівці було відкрито пам'ятник на честь загиблих мешканців і 12-ти воїнів радянської армії, які полягли при визволенні села в 1943 р.

У 1935 р. в Мар'янівці народився Дмитро Микитович Радзієвський - підполковник, журналіст, поет.