Сільська рада
Колонщинська сільська рада, що на Київщині – це чотири села
(Миколаївка, Мар'янівка, Березівка та Колонщина)
з надзвичайно багатою та цікавою історією,
яка сягає своїм корінням у Х-ХІІ століття.
Колонщина - село, центр сільської ради. Розташоване в східній частині Макарівського району на лівому березі річки Бучанка на Маренних горбах. Відстань до районного центру - 10 км, до обласного - 34 км. Відстань від села до Брест-Литовського шосе - 3 км.
Найближча залізнична станція - Клавдієве, за 17 км.
Площа населеного пункту - 1368,48 га.
Березівка - село, розташоване за 2,6 км від центру сільської ради с. Колонщина.
Площа населеного пункту - 622,22 га.
Легенда свідчить, що свою назву село отримало від того, що знаходилося в оточенні березових лісів.
Згідно з архівними документами, хутір Березівка заснований у 1815 р. Його заселили винятково шляхтою. 310 десятин землі навколо хутора поросли молодим березовим лісом. У XIX ст. Березівка належала до приходу Преображенської церкви села Бузова й рахувалася при Вузівському помісті.
Мар'янівка - село, розташоване за 3 км від центру сільської ради с. Колонщина.
Площа населеного пункту - 487,60 га. Хутір Раковин (Раковка, Раковина, Рак) на невеликій річці Ракинь уперше позначений на карті Шуберта 1860 р. У середині XIX ст. він належав до Гавронського помістя графів Трубецьких.
У 1900 р. Раковин вже називався Мар'янівкою.
Миколаївка - село, розташоване за 3 км від центру сільської ради с. Колонщина.
Площа населеного пункту - 22,3 га. Хутір було засновано наприкінці XIX ст. Уперше він позначений на російській військовій карті 1910 р. Миколаївкою його названо на честь Миколи Рожнятовського - його першого жителя.
Зокрема, на південний схід від Колонщини, неподалік від нинішньої автомагістралі Київ-Чоп, у далекому 1240 році відбувалися запеклі бої з монголо-татарською навалою, яку очолював хан Батий. Намет Батия розміщувався на горі, відтоді називають Батиєвою.
Час та люди докорінно змінюють усе навколо. Невпізнанно змінюється і Колонщина. На території цієї історичної місцевості на площі 300 га розпочато будівництво котеджного містечка «Олімпік-Парк» з населенням на 1130 садиб із соціальною інфраструктурою. Активно забудовуються котеджні містечка «Лелечий хутір» та «Козирна карта». На території сільської ради в районі села Миколаївка розбудовуються 51 садове товариство – а це близько 7,5 тисяч садових будинків. Жителі нашої столиці дуже облюбували чудову природу сіл Колонщинської сільської ради – а це велика кількість ставків, озер, ліси. Загальна площа сільської ради складає трохи більше п’яти тисяч квадратних метрів із них майже третина ліси.
У 2006 році створено комунальне підприємство «Колонщина-сервіс», яке успішно працює на протязі шести років. Підприємство має техніку. Безперебійно діє мережа водопостачання, налагоджено вивіз твердих побутових відходів.
У 2007 році з’явилось вуличне освітлення майже всіх вулиць сіл. Капітально відремонтовано сільський будинок культури та бібліотека, закуплено нові меблі та обладнання. Поповнено книгами бібліотечний фонд.
Мешканцям села Колонщина не давало спокою те, що їхню школу збудовано на місці колишніх поховань, тому було вирішено освятити це місце, віддаючи шану та повагу померлим односельчанам. Поруч зі школою встановлено два величні, півтораметрові янголи, які в молитві схилилися до хреста – висотою три метри. Цей пам’ятний знак «З повагою живі-спочилим» було відкрито 21 травня 2007 року у знак пам’яті жертв Голодомору. На протязі всіх цих років найбільшу увагу сільська громада приділяла для капітального ремонту школи. На даний час у приміщенні школи майже всі приміщення відремонтована, оновлено водопостачання та водовідведення, оновлено газопостачання.
Важливим напрямком роботи сільської ради, є робота з неблагополучними сім’ями. Було залучено до співпраці проект Євросоюзу «Кожній дитині в Україні», який дав гарний старт для подальшої роботи.
У кінці 2009 року було завершено будівництво та введено в експлуатацію дитячий навчальний заклад «Капітошка», який вважається одним з найкращих у Макарівському районі. Зараз його відвідує 70 малюків.
У 2010 році завершений капітальний ремонт чотирьох квартир, одну з яких виділили багатодітній сім’ї, а дві – дітям сиротам.